Conference League

Αντίπαλοι Παναθηναϊκού: Επιστροφή στις νίκες με τριάρα για Νιού Σεντς

Η Νιου Σεντς διασκέδασε τον κόσμο της με τον τρόπο που επέστρεψε στις νίκες, φτάνοντας στο τελικό 3-0 επί της Cardiff Met University.

Η εκ των αντιπάλων του Παναθηναϊκού στο φετινό Conference League, Νιού Σεντς, έπειτα από την ήττα (2-1) που υπέστη μεσοβδόμαδα από την Caernarfon Town μπροστά στο κοινό της, ήθελε ν’ αποτρέψει δεύτερη διαδοχική κακή μέρα για τον κόσμο της.

Γι’ αυτό και από το πρώτο 20λεπτο είχε αποκτήσει προβάδισμα δυο τερμάτων κόντρα στην Cardiff Met University, για να βάλει τις γερές βάσεις για την εξασφάλιση της νίκης.

Το αυτογκόλ του Καντουάλαντερ στο 3ο λεπτό και το γκολ του Ντέιβις στο 20’ έκαναν εύκολα τα πράγματα για τη Νιού Σεντς, που διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στο 63ο λεπτό με τον Ότε.